logo-mini

DRUKARNIA

DRUK CYFROWY CZY DRUK OFFSETOWY?

Takie pytanie zadaje sobie wielu naszych potencjalnych klientów. Dzieląc się naszym doświadczeniem możemy wskazać, że w pierwszej kolejności należy zastanowić się przede wszystkim jak duże mamy zamówienie oraz kiedy chcielibyśmy by zostało wykonane.
Jeśli chcemy wykonać zlecenie „od ręki” to lepiej jest skorzystać z zalet druku cyfrowego. Ta metoda jest wygodna i ułatwia nam codzienną pracę z dokumentami i materiałami zlecanymi do druku. Ważnym atutem druku cyfrowego jest możliwość personalizacji wydruków tzw. druk zmiennych danych gdzie każdy wydruk może zawierać inne informacje takie jak nazwisko, adres, logo czy dowolnie wybraną personalizowaną grafikę. Jeśli zamówienie, które chcemy wydrukować będzie powielane w setkach lub tysiącach egzemplarzy i nie spieszy nam się z realizacją zamówienia to korzystniej będzie wybrać druk offsetowy. Warto wiedzieć, że przygotowanie do druku offsetowego absorbuje sporo czasu oraz wymaga dużych nakładów finansowych do przygotowania produkcji, które rekompensują się dopiero przy naprawdę dużych nakładach. Jednakże korzyściami druku offsetowego są większe możliwości operowania kolorami, druk na formatach powyżej SRA3 oraz bogate uszlachetnianie wydruków ale i tak zawsze decydującym czynnikiem będzie nakład oraz czas. Podsumowując należy wskazać, iż dobór technologii druku jest zawsze zależny od specyfiki zamówienia, które chcemy zrealizować.

DRUKARNIA

Druk offsetowy – to technika płaskiego drukowania mechanicznego. Korzystanie z takiej metody poleca się przy dużych nakładach druku. Zastosowanie druku offsetowego sprawia, że wraz ze wzrostem ilości drukowanych egzemplarzy (ulotek, plakatów, gazetek, etc.) cena wydruku za szt. materiału spada.

Tą technologią wykonujemy: kalendarze trójdzielne, planszowe, terminarze biurkowe, wizytówki, papiery firmowe, bloki notatnikowe, ulotki, plakaty, kartki świąteczne, katalogi, foldery, teczki ofertowe, koperty z nadrukiem, ofertówki, druki samokopiujące, etykiety samoprzylepne, książeczki opłat, itp.

Podstawowe zalety druku cyfrowego:

  • druk bezpośrednio z pliku  graficznego (pominięcie fazy naświetlania klisz),
  • druk niskich nakładów (od 1 szt.),
  • krótki czas wykonania zlecenia,
  • druk  personalizowany
  • maksymalny format zadruku to 315×445 mm na większości mediów.

Najczęściej techniką druku cyfrowego wykonywane są wizytówki, menu, foldery, ulotki, książki i albumy, naklejki (folia, papier), zaproszenia, materiały szkoleniowe, instrukcje obsługi, gazetki firmowe.

Druk rolowy (podłoże drukowe w postaci roli) polega na przenoszeniu farby na wstęgę w dwa sposoby – na gorąco/ heatset (farba utrwalana jest poprzez wsiąkanie w papier i odparowanie w wysokich temperaturach) oraz na zimno/ coldset (farba utrwalana jest tylko przez wsiąkanie w papier). Dzięki współpracy z siecią drukarni heat-setowych w całym kraju realizujemy szeroki zakres usług poligraficznych związanych z drukiem gazetek, katalogów, czasopism, ulotek, plakatów i innych materiałów reklamowych.

NAJNOWSZE REALIZACJE