logo-mini

ZETA PROJEKT – zasady reklamy

ZETA Projekt – agencja reklamowa w Kędzierzynie-Koźlu kieruje się podstawowymi zasadami tworzenia reklam, traktując je jako bardzo dobry środek przekazu.

Informacje, jakie są przesyłane poprzez konkretne środki reklamowe mogą być atrakcyjne lub nudne dla odbiorcy. Nie można wpaść w gust wszystkich odbiorców poprzez jedna reklamę. Dlatego właśnie nasza agencja reklamowa tworzy ją na bazie opinii publicznej. Najlepiej dać do analizy konkretne badania i na podstawie największej grupy pozytywnych konsumentów stworzyć opis reklamy.
Dobra reklama to taka, która ma konkretne działanie. Na pewno złą reklamą jest taka, która nie wzbudza żadnych emocji, ani złych ani też dobrych. Przede wszystkim trzeba powiedzieć o komentarzach. Zasadą dobrej reklamy jest jej umiejętne przedstawienie, pokazanie dobrej strony produktu, który zakryje tę złą. Większość reklam przedstawia produkty w samych superlatywach może budzić to pewnego rodzaju wątpliwości. Skoro każdy produkt jest najlepszy to jak można wybrać właściwy? Zasadą reklamy jest jej wiarygodność, chociaż nie każdy w ten sposób przedstawia swoje projekty odnośnie promocji danego produktu.

Manipulacja jest nieodłączną cechą reklamy, nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że stosowane techniki bywają nieuczciwe. Prawo reguluje co prawda dopuszczalną treść i formę reklamy, zabraniając na przykład informowanie w reklamie o cechach produktu, których produkt ten w rzeczywistości nie posiada.

Często jednak formy oszustwa są dużo bardziej zawoalowane i trudne do wykrycia. Może na przykład nie podawać informacji błędnych jako takich, ale być sformułowana tak, że zawarte w niej treści mogą być rozumiane w wieloznaczny sposób, w tym bardzo korzystny dla reklamowanego produktu. Prawo coraz więcej takich działań wykrywa i stara się je ograniczyć określonymi regulacjami. Na przykład nie można już na torebce sosu w proszku umieścić zdjęcia wspaniałego, wieloskładnikowego obiadu – sugeruje to, że właściwą zawartością torebki jest właśnie taki obiad. Na opakowaniu musi się więc znaleźć adnotacja, że zdjęcie przedstawia propozycję podania, a nie samą zawartość produktu. Inna sprawa, że nie każdy z nas na takie adnotacje zwraca uwagę, ale często wystarczy po prostu minimum rozwagi i ostrożności, aby nie dać się wprowadzić w błąd reklamie.

Na pewno pomaga w tym chociaż podstawowa znajomość stosowanych w marketingu technik manipulacji.

Aby stworzyć reklamę, najpierw należy określić, do czego będzie nam służyła, jaki będzie miała cel. Oczywiście cel jest jeden – aby przekonać do siebie jak największą ilość odbiorców, aby ich zainteresować. Jednak do jednego celu dochodzi się często różnymi drogami. Jedną z nich jest zaszokowanie, innym razem zaciekawienie interesującą historyjką, jeszcze innym razem rozbawienie widza i sprawienie, że produkt będzie dla niego młodzieżowy. Reklamy często mają także cel kreowania wizerunku firmy i sprawienie, że marka stanie się popularniejsza niż dotychczas. Później należy określić budżet, czyli dowiedzieć się, ile przeznaczyć na nią pieniędzy. Jest ona bardzo ważna, jednak nie wolno dochodzić do przesady. Często firmy bankrutowały z powodu nadmiaru środków przeznaczonych na reklamę. Należy też zastanowić się nad formą reklamy, ponieważ jest ona bardzo ważna. Należy zacząć odchodzić od normalnych form, które wywodzą się z tradycją, a zacząć Myślec o ich unowocześnieniu. Tylko w ten sposób można doprowadzić swoją firmę do sukcesu.

Coraz więcej osób chętnie zastanawia się czy warto korzystać z reklamy, zwłaszcza wtedy, kiedy to ich firma ma problemy ze sprzedażą. Jak się okazuje coraz więcej osób chętnie korzysta z takich reklam, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych i bardzo sobie je cenią. I nic dziwnego. W dzisiejszych czasach, kiedy to reklamy możemy bez problemu przeważnie wszędzie już spotkać, udowodniono, że taka reklama ma na celu nakłonić zainteresowanego reklamą klienta na dokonanie zakupu w danej firmie produktu, co tylko zwiększa jej zyski oraz popularność. Po zakupie klient przekazuje zwykle pozytywną rekomendację o danej firmie swoim znajomym i tak drogą pantoflową również zyskuje taka firma reklamę. Oczywiście atutów reklamy jest bardzo wiele i należy do nich nie tylko zwiększony zysk, ale również, a być może zwłaszcza, zwiększona popularność. Dziś reklam jest tak wiele, że nie trzeba mieć podobnej co sąsiad obok. Bez problemu również znajdziecie profesjonalne firmy, które zajmują się tworzeniem takich reklam. Jednym ze sposobów poszukiwań jest zajrzenie na profesjonalne przygotowane strony internetowe, gdzie znajdziecie bardzo wiele usług agencji reklamowych, które zajmują się zarówno wykonywaniem reklamy wewnętrznej, jak i także tej zewnętrznej.